GM12-15BYC Micro Gear Stepper Motor (1:380) View larger
GM12-15BYC Micro Gear Stepper Motor (1:380)
New product
See description for more details about the product.
Add to cart now!
More details
7 Items
tax incl.
Valid in the limit of the available stock
The price includes the costs for collection, treatment and ellimination of WEEE
Add to wishlist
More info
Specifications
  • Power supply: 5 V - 12 V DC
  • Motor type: Bipolar stepper motor
  • Number of steps: ~7.659,57
  • Step angle: 0.18o
  • Revolutions per minute (no load): 8 @ 5 V
  • Current consumption (no load): 150 mA @ 5 V
  • Torque: 1500 gf*cm @ 5 V