42HB34F08AB Stepper Motor View larger
42HB34F08AB Stepper Motor
New product
42HB34F08AB Stepper Motor
See description for more details about the product.
Add to cart now!
More details
This product is no longer in stock
tax incl.
Valid in the limit of the available stock
The price includes the costs for collection, treatment and ellimination of WEEE
Add to wishlist
More info
Technical Specifications
  • Step: 1.8 degrees
  • Current: 1.7 A
  • Holding torque: 0.35 Nm
  • Inductance: 2.5 mH
  • Dimensions:
    • Body: 42 x 40 mm
    • Length: 34 mm
    • Shaft diameter 5 mm
    • Shaft length: 21 mm