The AT24C256 EEPROM module can be used to store up to 256 kb.
See description for more details about the product.
Add to cart now!
605 Item Items
Warning: Last items in stock!
Availability date:
The module has 4 pins: VCC - power supply, GND, SDA, and SCL.
The set also contains 4 connecting cables of 20 cm.
Colored mini breadboard, ideal for small...
3.3 V / 5 V Relay Module with Adjustable Delay...
Heatsink Case for Raspberry Pi 4 (Silver Color,...
This DC-DC step down module is based on...
1.44" LCD Module (128x128 px) Red
machine soldering in professional and consumer...
EC3 Male Connector See description for more...
Module 10DOF MPU9250 and BMP280 offer 4 sensors...
The module is supplied with voltages 2.4 V to...